Edit Content

Patent Tescil Danışmanlık

Patent Tescil Danışmanlık Nedir?

Patent Tescil Danışmanlık Nedir?
Patent, Patent Sahibine buluşu üzerinde sınırlı bir süre için verilen münhasır bir haktır. Patent Tescili yoluyla, patent sahibi, patentli ürünü veya o ürünün üretim sürecini kontrol etmek, yapmak, kullanmak, satmak veya ithal etmekle ilgili tüm haklara sahip olacaktır. Patent Tescilinden sonra, patent sahibinin rızası olmadan hiç kimse buluşu kullanamaz. Ancak buluşun patentlenebilir olup olmaması buluşun bir buluş basamağı içeren ve endüstride kullanılabilecek yenilikçi olması gibi çeşitli faktörlere bağlıdır.

Patent Tescili ile bir buluş üzerinde fikri mülkiyet hakkı elde edebilirsiniz. Patent Tescili için, bir şahıs veya firma tarafından başvuru yapılabilir. Buluş üzerinde münhasır bir hak vermek için (eğer benzersiz ise) Türkiye Hükümeti tarafından kurulmuş bir Fikri Mülkiyet Departmanı vardır. Buluşun benzersiz olduğunu kanıtlamak için buluş sahibi, buluşla ilgili tüm kanıtları sunmak zorundadır.

Endüstriyel Tasarım Tescili

Patent Tescil Danışmanlık Nasıl Alınır?

Patent Tescili ile ilgili başvurular “Patent Ofisi, Patentler, Tasarımlar ve Markalar Genel Denetçisi” tarafından yönetilir. Patent Tescil başvuruları, öngörülen devlet otoritesine geçici veya tam şartname ile birlikte elektronik olarak yapılabilir. Buluş, sanat, imalat yöntemi, bilgisayar yazılımı veya kimyasallar veya ilaçlar olabilir.

Patent tescil süreci ömür boyu sürmez ve patent tescil başvurusunun yetkili makama yapıldığı tarihten itibaren 20 yıl süreyle geçerlidir. Geçici veya tam şartname ile doldurulur. 20 yıl sonra kamu malı olur.

360° Dijital Reklam Hizmetleri

Tüm çalışanları alanında birer uzman olan Art Life Medya‘da, Web Tasarım, Video Animasyon, Grafik Tasarım, SEO & SEM, Mobil Uygulama Geliştirme, Funnel Stratejisi, Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama alanında, en yenilikçi ve çığır açıcı çözümler, dijital dünyada sesinin gür çıkmasını isteyen iş ortaklarımıza sunulmaktadır.

Patent Tescil Danışmanlık​ ile İlgili Anahtar Kelimeler

marka tescili konya, marka tescili, marka başvurusu, marka patent başvurusu, markatescil, türk patent marka tescil, marka tescil fiyatları, marka başvuru ücreti, marka tescil ücretleri, patent alma ücreti, patent fiyatları, patent başvuru ücreti, marka patent ücreti, isim tescili, isimtescil, isim tescil başvurusu, isim tescil fiyatları, tasarım patent, tasarım patent ücretleri, tasarım tescil başvurusu, faydalı model başvurusu, patent başvurusu, marka tescil başvurusu, patent başvuru ücreti, endüstriyel tasarım tescili, tescilli marka, marka tescili başvuru, marka tescili için gerekli evraklar, marka başvurusu, marka tescil kontrol, marka patent, marka patenti almak, patent tescil, marka tescil arama, marka araştırması, isim patenti alma, patent nedır, patent belgesi, patent ofisi, patent başvuru formu

Marka tescili yapan firmalar, konya marka tescil, marka tescil ofisi konya, marka başvuru ücreti, marka patent ajansı konya, marka tescil nedir, marka tescil ne işe yarar, marka tescili kimler yapmalıdır, marka tescili neden yapmalıyım, marka tescil fiyatları, 2021 marka tescil fiyatları, konya marka tescil fiyatları, marka tescil sorgulama, marka tescil ücreti, marka tescil belgesi, marka tescil sınıfları, marka tescil belgesi nedir, marka tescil nasıl yapılır, marka tescil belgesi sorgulama, marka tescil e devlet, marka tescil firmaları ankara, marka tescil firmaları istanbul, marka tescil firmaları bursa, marka tescil firmaları konya, marka tescil faaliyet kodları, en iyi marka tescil firmaları

BLOG

SON YAZILARIMIZ

Diğer yazılarımızı incelediniz mi?

Shopping Basket