konya reklam ajansı

Dijital Pazarlama Hunisi (Bofu) Nedir?

Dijital Pazarlama Hunisi (Bofu) Nedir?

Dijital pazarlama hunisi: BOFU kullanıcılarına nasıl ulaşılır;

Birçok işletme için, dönüşüm hunisinin altındaki (BOFU) kullanıcılar en fazla değeri sunar. Ürününüzü satın almaya, konumunuzu ziyaret etmeye veya işletmenizi aramaya hazırlar. Bu nedenle şirketler bu kullanıcılara ulaşmak için sadece dijital pazarlamayı değil, ücretli reklamları da kullanıyor.

İşletmenizin çevrimiçi pazarlama hunisinin alt kısmındaki hedef kitlelere ulaşmasının birkaç yolu şunları içerir:

Dönüşüm hunisinin alt kısmındaki PPC
Şirketler , satın almaya hazır kullanıcıları çekmek için tıklama başına ödeme (PPC) reklamcılığını kullanır.

Bu strateji, “satın almak isteyen” bir mikro anda kullanıcılar için yararlıdır. Ancak PPC, markalar ve ürünler hakkında derinlemesine araştırma yapmış tüketicilere ulaşmanıza hala yardımcı olabilir. Dijital pazarlama dönüşüm hunisinin ilk aşamalarında web sitenizi ziyaret eden kullanıcılara yeniden pazarlama yapmak için PPC’yi bile kullanabilirsiniz.

Bir PPC kampanyası geliştirdiğinizde, ekibinizin bu potansiyel müşterinin ne kadar değerli olduğunu belirlemesi çok önemlidir. Değerini aşan bir kampanya bütçesi belirlemek istemezsiniz. Ayrıca, yatırımınızı geri kazanmak istersiniz.

Kampanyanızı oluştururken, bir kullanıcıyı neyin motive ettiğini düşünmek de çok önemlidir. Bir kullanıcının ne istediğini ve neye ihtiyacı olduğunu anladığınızda, onların ürün veya hizmet kontrol listesini reklam metninize dahil edebilirsiniz; bu, alışveriş yapanları reklamınızı tıklamaya ve bir sonraki müşteriniz olmaya ikna edebilir.

Dönüşüm hunisinin alt kısmındaki e-posta pazarlaması
Diğer olası satış yaratma yöntemlerinden yüzde 50 daha fazla satış üretme yeteneği ile e-posta pazarlaması , BOFU kullanıcıları için kanıtlanmış bir stratejidir. Aboneleri satın alma işlemine yönlendirmek için e-posta pazarlama kampanyanızı kullanın.

MOFU kullanıcıları için e-posta pazarlama stratejiniz gibi, BOFU hedef kitlenizi bölümlere ayırmaya değer. Örneğin, hedef kitlenizden bazıları en son ürününüzün ön siparişini vermeye hazır, ancak ön siparişe sunulduğunda bir bildirime ihtiyacı olabilir.

Veya terk edilmiş alışveriş sepetleri için bir kitle segmentiniz var. Yanıt olarak, ekibiniz bir kupon kodu da içeren bir hatırlatma e-postası gönderebilir. Bu kampanya, alışveriş yapanları geri dönmeye ve satın alma işlemlerini tamamlamaya motive edebilir.

Yine, bir izleyici üyesini neyin harekete geçirdiğini düşünün. Bir kullanıcının amacını anladığınızda, performans gösteren bir e-posta pazarlama stratejisi oluşturabilirsiniz. Bu düzeyde bir anlayış, bir alışverişçinin markanıza olan bağlılığını oluşturmaya yardımcı olabilir.

Dönüşüm hunisinin altı SEO
İşletmeniz, dönüşüm hunisinin en altındaki kullanıcılara ulaşmak için SEO kullanmalıdır. Dijital pazarlama hunisinin bu kısmı için SEO kullandığınızda, eyleme geçirilebilir anahtar kelimelere odaklanırsınız. Örneğin, “satın al” içeren anahtar kelimeler, satın alma amacını belirtme eğilimindedir.

Bununla birlikte, satın alma hunisinin alt kısmına odaklanan SEO, genellikle rekabetçidir. Sizin gibi rakipleriniz de bu tüketicilere ulaşmak istiyor. Bu nedenle her işletme, web sitesini bu yüksek değerli anahtar kelimeler için optimize eder.

Bu, şirketinizin BOFU SEO’ya yatırım yapmaması gerektiği anlamına gelmez. Bununla birlikte, işletmeniz, odak noktanızı dönüşüm hunisinin alt kısmının ötesine genişletmelidir. Web sitesi pazarlama hunisinin her aşamasını hedeflemek, şirketinizin daha fazla kullanıcıya ve daha az rekabete ulaşmasına yardımcı olabilir.

Daha fazla bilgi almak için bizi ziyaret edin.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *