mofu

Dijital Pazarlama Hunisi (Mofu) Nedir?

Dijital Pazarlama Hunisi (Mofu) Nedir?

Dijital pazarlama hunisi: MOFU kullanıcılarına nasıl ulaşılır;

Dijital pazarlama hunisinin ortasında kullanıcı eylemleri değişiklik gösterir. Bazıları belirli bir ürüne odaklanırken, diğerleri markaları karşılaştırıyor. Çok fazla aksiyon içeren bir aşamadır, ancak dönüşüm hunisinin ortasındaki (MOFU) izleyici üyelerine ulaşmak için kanıtlanmış stratejiler vardır.

Bu güvenilir İnternet pazarlama taktiklerini kullanabilirsiniz, örneğin:

Dönüşüm hunisinin ortasında e-posta pazarlaması
E-posta pazarlaması ile ekibiniz, markanız veya ürünleriniz hakkında daha fazla bilgi edinmeye hazır kullanıcılara ulaşabilir. Bunlar, işletmenizden e-posta almayı seçen kullanıcılardır – ancak kaydolma motivasyonları değişiklik gösterir.

Kullanıcıların bir e-posta bültenine kaydolmasının birkaç nedeni şunlardır:

1.Promosyonlar
2.Özel içerik
3.Güncellemeler

Bir kullanıcının neden abone olduğunu çözmek ekibinize bağlıdır. Örneğin, kullanıcıları özel bir indirim almak için kaydolmaya davet eden harekete geçirici mesajlarınız (CTA’lar) varsa, bu alışveriş yapanların satın alma hunisinin ortasından ziyade dibine daha yakın olduğunu varsayabilirsiniz.

MOFU hedef kitlenizi bölümlere ayırarak e-posta pazarlama stratejinizden en iyi sonuçları alın. Örnek olarak, hedef kitlenizi kaydolma motivasyonlarına göre segmentlere ayırabilirsiniz – bilgi, teklifler veya güncellemeler. Ardından, her kitleye uygun içerik geliştirebilirsiniz.

E-posta pazarlamasının alıcı yolculuğuna yönelik bu yaklaşım , ekibinizin e-posta pazarlama kampanyanızın performansını en üst düzeye çıkarmasına yardımcı olabilir. Ayrıca, yatırılan her 1 TL için 45 TL olan e-posta pazarlamasının ortalama YG’sine ulaşmaya da yaklaşabilirsiniz .

Dönüşüm hunisinin ortası SEO
Dijital pazarlama hunisinin ortası için şirketiniz de SEO kullanabilir . Bununla birlikte, ekibiniz keşif amaçlı anahtar kelimelere odaklanmak yerine, bu ilk anahtar kelime aramalarını doğal olarak takip eden anahtar kelimeleri hedefler.

Örnek olarak, dönüşüm hunisinin başındaki kullanıcılar için “ne” sorularına yanıt veren anahtar kelimeleri hedefleyebilirsiniz. Ardından, dönüşüm hunisinin ortasındaki kullanıcılar için “neden” sorularına yanıt veren anahtar kelimeleri hedeflersiniz. Bu yaklaşım, şirketinizin kullanıcılara satın alma yolculuklarının her adımında yardımcı olmasına olanak tanır.

İnternet pazarlama hunisinin ortası için SEO kullanarak, işinizi daha önce kaçırmış kullanıcılara da ulaşabilirsiniz. Tüketicilerin alışverişlerini başlatmaları ve duraklatmaları alışılmadık bir durum olmadığından, yolculuklarına devam eden kullanıcıları bile yakalayabilirsiniz.

Dönüşüm hunisinin ortasında içerik pazarlaması
SEO gibi, içerik pazarlama stratejinizi de çevrimiçi pazarlama hunisinin ortasına uyarlayabilirsiniz . Bu “neden” sorularına cevap veren içerikler oluşturabilirsiniz. Müşteriler satın alma konusunda ciddileştikçe, işletmelerin çevrimiçi kılavuzlar gibi derinlemesine içerik geliştirmeleri de yararlıdır.

Bazı durumlarda, şirketler kapılı içerik bile geliştirebilir. Kapılı içerik oluşturmak, işletmenizin değerli kullanıcılardan e-posta kayıtları kazanmasına yardımcı olabilir ve bu da şirketinizin bu tüketicilerle daha sık bağlantı kurmasına yardımcı olabilir.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *