konya-seo

Google’da İlk Sayfaya Çıkma Nasıl Yapılır?

Google'da İlk Sayfaya Çıkma ;

Google’ın ilk sayfasına ulaşmanın tek bir yolu yoktur:

Oraya işletme ve harita listeleri aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Bu, ilk duraklarınızdan biri ve oldukça basit. Oraya içerik oluşturarak ulaşabilirsiniz. Buna web sayfalarınız, blog gönderileriniz ve yayınladığınız makaleler ve barındırdığınız videolar gibi diğer içerikler dahildir. Web sitenizin içeriği, belirli konular hakkında sık sorulan soruların yanıtlarını veren “İnsanlar da soruyor” bölümünde yer alabilir. İnsanları açılış sayfalarınıza yönlendiren reklamlar için de ödeme yapabilirsiniz.

İŞ LİSTELERİ

Google My Business, yerel işletme sahipleri için ücretsiz bir araçtır. Yakınınızdaki belirli türdeki işletmeleri aradığınızda daha önce kullanmışsınızdır. Google Haritalar, arama sorgunuza uyan en yakın işletmelerin haritasını ve beraberindeki listeleri verir.

 1. İşletmenizin yerel aramalarda görünmesi için bir Google My Business profili oluşturun . Adınızı tüm aramalarda tutarlı tutun. Bu, girdiğiniz her karakterin her seferinde aynı olması gerektiği anlamına gelir. Bir kere kısaltıp başka bir alana tam adını yazarsan böyle olmaz.
 2. Tüm profili olabildiğince eksiksiz bir şekilde tamamladığınızdan emin olun . Tam bir listeleme, tamamlanmamış bir listenin alacağı tıklamaların yedi katını alır. Bilgilerinizi mümkün olduğunca güncel tutun.
 3. Hizmet sağlayın . İşletmenizin telefon numarası olarak bir numara listelerseniz, o numarayı yanıtlayın. Bir sesli posta kurulumu yapın. Geri aramalar. Olumlu Google incelemeleri olan işletmeler, sonuçların ilk sayfasına yükseltilir.
 4. Özellik fotoğrafları . Google, işletmenin fotoğraflarını içeren girişleri tercih eder. Müşteriler de buna iyi yanıt verirler – işinizin nasıl görüneceğine güvenebilir ve orada olmanın nasıl bir his olacağını hayal edebilirler.  

– İçerik oluşturma, SEO alaka düzeyine dayanır. Bu , bloglarınızda, makalelerinizde, videolarınızda ve diğer içeriğinizde öne çıkarmak istediğiniz anahtar kelime araştırması üzerinde çalışmak anlamına gelir. Bu anahtar kelimeler, insanların Google’da yaptığı aramalara karşılık gelir. Google araması yeterince yakınsa, sonuç olarak Google içeriğinizi daha fazla öne çıkarır.

 • 2 Anahtar kelimelerinizi belirledikten sonra bunları uygulamaya başlayın. Google, içeriği anahtar kelimeler için tarar, bu nedenle önemli anahtar kelimeleri ve anahtar kelime öbeklerini başlığınıza, meta açıklamanıza, URL’nize ve alt etiketlerinize yerleştirin. Bunlar nedir? 
 • Başlık, içeriğinizin başlığıdır.
 • Meta açıklama, Google’ın içeriği arama sonuçlarında tanımlamak için kullandığı şeydir.
 • URL, bağlantının kendisidir.
 • Alt etiketleri, resimlerin metin tanımlayıcılarıdır. Bunlar, Google’ın bir görüntüyü SEO açısından görebilmesinin tek yoludur.
 1. Alt başlıklarda, ilk paragrafta ve metnin kendisinde doğru anahtar kelimeleri kullanın.
 2. Anahtar kelimeleri aşırı kullanabilirsiniz. Bir anahtar kelimeyi aşırı kullanırsanız, Google sayfayı spam olarak kapatabilir ve hiç öne çıkarmayabilir. Bu, özellikle finans gibi “yüksek riskli” sektörler için geçerlidir. İçeriğinizin ne kadar SEO dostu olduğunu değerlendirmenize yardımcı olacak bir dizi arama motoru optimizasyonu aracı bulunmaktadır. Birine yatırım yapmak iyi bir fikirdir.
 3. Gerçek içeriği yazın. İçeriğiniz sadece anahtar kelimeler için bir bahane ise, işe yaramaz. Düşünülmesi gerekiyor. İçeriğinizin var olması için bir nedene ihtiyacı var ki, insanların onu okumak için bir nedeni olsun. Satış içeriği yazmayın. Ürünleriniz için neden belirli seçimler yaptığınızı, işletmenizin neden belirli bir şekilde çalıştığını ve sektörünüzdeki belirli trendler hakkında ne düşündüğünüzü yazın. İçeriğinizle insanlarla konuşun ve buna değer vereceklerdir.
 4. Konum üzerine odaklanın. Konum içeren anahtar kelimeler, insanlar işletme ararken açık bir avantaja sahiptir, çünkü ilk açılan işletmeler aranan konumdaki işletmelerdir.
 5. Soru Sor: Google, temel bir güncellemeden sonra bir düşüş gördüyseniz veya sıralamanızı yükseltmek istiyorsanız, içeriğinize sorulacak bir soru listesi yayınladı. İçeriğinizin uzmanlığı, sunumu ve üretim kalitesi ile ilgili yönleri değerlendirin ve içeriğinizi Google’ın ilk sayfasında görünen benzer web sayfalarıyla karşılaştırmayı unutmayın.
 6. Yelp gibi dizinlerde de listeleyin . Yelp’in ve Google’ın dizinleri birbirini bilgilendirir – Yelp’teki trafik, Google’daki trafiği teşvik eder.

Konya Google Reklamları

Google Ads’de tutarlı sonuçlar elde etmek daha zor olabilir. Birçok kişi, reklam sonucunu görmezden gelmek ve doğrudan ilk organik sonuca gitmek için kendilerini şartlandırmıştır. Bununla birlikte, Google Reklam kampanyaları çok yararlı olabilir. Esasen, bir reklam olarak not edilen en iyi sonuç olarak öne çıkmanızı sağlayan anahtar kelimeler için teklif verirsiniz. Google Ads, başarınızı analiz edebilmeniz için size çok sayıda ölçüm sunar. Tipik olarak, yalnızca Google Ads‘ü kullanan bir SEO stratejisine güvenmeyin, bunu aynı zamanda içerik oluşturmaya ve daha tutarlı ve daha iyi yatırım getirisi olan diğer öğelere dayanan bir stratejinin parçası olarak kullanın.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *