google-reklam-ajansi

Google Reklam Ajansı Hizmetleri Nelerdir? Art Life Medya

Google Reklam Ajansı Hizmetleri Nelerdir? Art Life Medya

Dijital Pazarlama ; Küçük işletmeler başladığında, odak noktaları genellikle ilk müşteri gruplarını kapıdan nasıl geçirecekleridir. Basılı reklamlar ve kupon postaları gibi geleneksel reklam biçimlerine ve hatta yol kenarındaki büyük işaretlere güvenebilirler. İyi bir ürün veya hizmet sunduklarını bildiklerinden, müşterilerin kendilerine giden yolu bulmasının an meselesi olduğuna güvenebilirler.

Bu strateji bir iş akışı getirebilirken, daha iyi ve daha kolay bir yol var. Küçük işletmeler, çevrimiçi olarak büyük potansiyel müşteri pazarını göz önünde bulundurmalıdır. Hiçbir küçük işletme, ne kadar yeni olursa olsun, bu geniş pazarı gözden kaçırmamalıdır.

Çevrimiçi Pazarlamanın Faydaları

Çevrimiçi olarak bulunan potansiyel müşteri grubu, yerel olarak çekebileceğinizden çok daha büyük bir insan grubudur. Dijital pazarlamayı kullanarak hem uygun maliyetli hem de ölçülebilir bir şekilde çok büyük bir kitleye ulaşabilirsiniz.

Çevrimiçi pazarlamanın diğer faydaları şunlardır:

Potansiyel müşterilerinizle etkileşim kurma ve tam olarak ne aradıklarını öğrenme yeteneği
Küresel bir pazara ulaşma yeteneği
Geleneksel pazarlama yöntemlerinden daha az parayla tasarruf edebilir ve daha fazla müşteriye ulaşabilirsiniz.
Kitlenizi tanıyın ve marka sadakati yaratmanıza yardımcı olabilecek sizi kişisel olarak tanımalarına izin verin
Pazarlama çabalarınıza verilen yanıtları anında takip edebilirsiniz

Dijital Pazarlamayı Erteliyor musunuz?

Dijital pazarlamaya zaman ve emek harcamayı neden ertelemeyi seçesiniz? Farklı küçük işletme sahipleri, bu pazarlama biçiminden kaçınmak için çeşitli nedenler bulabilirler, ancak sonuçta, erteleme hala ertelemedir.

Küçük işletmeler bazen çevrimiçi rekabet edebilecek zamanları veya paraları olmadığına inanırlar. Aynı anda ancak bu kadar çok zorlukla karşılaşabileceklerini düşünüyorlar ve hala genel olarak işin içini ve dışını öğreniyorlar. Birçoğu işleri ağırdan almayı ve zaman geçtikçe işlerinin gelişeceğini varsayarak bir veya iki temel reklam biçimine bağlı kalmayı tercih edebilir.

En iyi stratejinin müşterilerin ortaya çıkmasını beklemek olduğunu bile düşünebilirler. Bunlar olduğundan küçük işletme , onlar sadece müşterilere az sayıda ihtiyaç düşünebilir.

Bu etkili bir yaklaşım değildir. İşletmenizin sadece var olarak müşteri çekeceğinin hiçbir zaman garantisi yoktur ve çekse bile işinizi karlı hale getirmek için ihtiyaç duyduğunuz kadar müşteri çekemeyebilirsiniz.

Müşterileriniz Çevrimiçi

Dijital pazarlamadan kaçınıyorsanız, bunun nedeni hazır olmadığınızı mı düşünüyorsunuz? Yerleşmek için biraz zamana ihtiyacınız olduğunu ve ardından dijital pazarlama açısını anlayacağınızı mı düşünüyorsunuz?

Bu yaklaşımla ilgili sorun, müşterilerinizin ve potansiyel müşterilerinizin zaten çevrimiçi olmasıdır. Şimdi. Bugün. Halihazırda sizinki gibi bir iş arıyor olmaları muhtemeldir, ancak sizi kolayca bulamazlarsa, muhtemelen başka birini seçeceklerdir.

Bugün insanlar bu şekilde iş yapıyor. Birisi işinize ilgi duyduğunda, ister genel olarak nişinizde olsun, isterse markanızı merak ediyorsa, yapacakları ilk şey çevrimiçi araştırma yapmak ve sizinle ilgili neler öğrenebileceklerini görmek.

Sizi orada bir web sitesi ve bir sosyal medya varlığıyla bulmayı umuyorlar . Başkalarının şirketiniz hakkında neler söylediğini ve iş yapmak için iyi bir yer olup olmadığını öğrenmek için incelemeler arıyor olabilirler.

Potansiyel bir müşteri sizi internette bulamazsa, işletmenizin yasal olmadığı sonucuna varabilir. Bu potansiyel müşterilerin birçoğunun işinizi ciddiye almamaya karar vermesi ve çabucak başka bir yere yönelmesi için çok iyi bir şans var.

Bu kararı verdikten sonra, muhtemelen geri dönmeyecekler.

Rakipleriniz Çevrimiçi

İşletmenizin başarılı olması için rakiplerinizin ne yaptığına dikkat etmeniz ve ondan öğrenmeniz gerekir. Rakiplerinizi sadece yenmeyi planladığınız biri olarak değil, size öğretecek bir şeyi olan insanlar olarak düşünün.

Rakiplerinizin ne yaptığına baktığınızda, neyin işe yarayıp neyin yaramadığına dair bir fikir edineceksiniz. Büyük olasılıkla, hangi iş türünde olursanız olun, rakipleriniz bir web varlığı oluşturmuştur. Ne tür içerikler kullanıyorlar? Blog mu yazıyorlar yoksa çok fazla grafik ve video mu kullanıyorlar?

Markalarını nasıl iletiyorlar ve onları benzersiz kılan nedir? Seyirciyle ne kadar iyi etkileşim kuruyorlar? Daha iyisini yapabileceğini düşünüyor musun? Dijital dünyadaki rekabete katılmazsanız yapamazsınız.

Potansiyel müşterileriniz sizinkine benzer bir işletme aramaya başlarsa ve rakiplerinizin web sitesini bulabilir ancak sizinkini bulamazsa, işiniz devam ediyor bile değil. Potansiyel müşterileriniz sizi bilmiyorlarsa sizi seçemezler. Bu senaryoda, rakipleriniz etkili bir web sitesine veya net bir mesaja sahip olup olmadıklarına bakılmaksızın önünüzde yarışmıştır.

Müşterileriniz için Erişilebilir Olun

Günümüzün dijital dünyasında, ortalama bir tüketicinin istediklerini aradığı ilk yerin çevrimiçi olduğu açıktır. Aradıkları ürün veya hizmet ne olursa olsun, aramalarına büyük olasılıkla Google ile başlayacaklardır. Hiç çevrimiçi varlığınız yoksa, bulunamazsınız ve rekabet edemezsiniz.

Çevrimiçi bir varlığınız varsa ancak rakiplerinizi bulmak daha kolaysa ve önce bulunursa, yine de hiç bulunmayabilirsiniz. Bir web sitesi oluşturmanın yanı sıra, arama motoru optimizasyonunu öğrenmek, yalnızca bir potansiyel müşterinin Google aramasında onları işinize yönlendirebilecek anahtar kelimelerle bulduğu ilk isim olarak rakiplerinizin önüne geçmenize yardımcı olabilecek bir stratejidir .

Nerede bulunduğunuz, çalışma saatleriniz ve uzmanlık alanınız gibi potansiyel müşterilerinizin hızlı yanıtlar isteyebilecekleri basit sorular çevrimiçi ortamda kolayca bulunabilir olmalıdır. Web sitenize ve rakiplerinizin web sitelerine yan yana bakarak, potansiyel müşterileriniz şunları yapmalıdır: saatleri, fiyatları, özel teklifleri ve daha fazlasını karşılaştırabilirsiniz.

Bu nedenle rakiplerinizin neler yaptığını bilmeniz zorunludur. Potansiyel müşterileriniz hem sizi hem de rakiplerinizi zaten kontrol ediyor. Sizi zaten birbirinizle karşılaştırıyorlar. Ne buluyorlar?

Müşterilerin Size Gelmesine İzin Verin

Dijital pazarlamayı, ürün ve hizmetlerinizi sunmak için ulaşmaya çalıştığınız kişilere kendinizi erişilebilir kılmanın bir yolu olarak düşünün. İşinizin kapsamı duvarlarınızın çok ötesine ulaşabilir. Sadece yerel potansiyel müşterilere hitap ederek, muhtemelen yapabileceğinizden çok daha büyük bir kitleyi çekebilirsiniz.

Bir web varlığı oluşturarak, işletmeniz kapalıyken bile işletmeye açıktır. Müşterilerinizin gece gündüz her an size gelebileceği bir atmosfer yaratabilirsiniz.

Müşteriler ve potansiyel müşteriler, istedikleri zaman size sorular içeren e-postalar gönderebilir, satın alma yapabilir ve envanterinize göz atabilir. Fiziksel olarak size gelme imkanı olmayan potansiyel müşteriler, engellilik, ulaşım veya sadece yaşam nedeniyle sınırlı olsalar bile sizinle iş yapabilirler. Çok uzakta.

Hedef Kitlenizi Tanıyın

Dijital pazarlama, potansiyel müşterilerinizle etkileşim kurmanıza olanak tanır. Yavaş yavaş onları ve ne bulmayı umduklarını tanıyabilirsiniz. Sosyal medyada veya bir blogda bir sohbet başlatabilirsiniz. Bir anket yapın veya onları tanımaya çalışın. Yorumlarına veya anketlere verdikleri yanıtlara dikkat edin.

İnsanlarla dijital olarak etkileşim kurarak, ne aradıklarını öğrenmeye başlayabilirsiniz. Acıları nerede? Onları gece ayakta tutan nedir? Onlara ne gibi çözümler sunabilirsiniz? Tahmin etmeye çalışmak yerine dijital pazarlama, müşterilerinizin gerçekte kim olduğunu bulmanız için size araçlar ve yöntemler sunar.

Bu şekilde müşterilerinizle bir ilişki kurmaya başlarsınız. Bir işten çok daha fazlası olursunuz. Güvenilir bir ortak olursunuz. İnsanların daha önce satın aldıkları işletmelerden satın alma olasılıkları çok daha yüksektir.

Birkaç reklam türü, dijital pazarlama kadar uygun maliyetlidir. Küçük işletmeler genellikle küçük bir bütçeyle mümkün olduğunca çok şey yapmaya çalışırlar. Dijital pazarlamanın birçok biçimi, bütçeniz çok kısıtlı olsa bile markanızı iletmenize ve geniş bir hedef kitleye ulaşmanıza olanak tanır.

TV, radyo veya doğrudan posta yoluyla yapılan reklamlara kıyasla, dijital pazarlama çok daha düşük maliyetlidir ve aynı zamanda çok daha geniş bir kitleye ulaşır. Küçük işletmenizi tanıtmak için dijital pazarlamayı kullanmak, işletme başarısı için çok daha iyi bir şansa sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

İlgili Yazılar

Comments are closed.