e-ticaret-2

Konya Reklam Ajansı İşletmelere Sunduğu E-Ticaret Hizmetleri

Konya Reklam Ajansı İşletmelere Sunduğu E-Ticaret Hizmetleri

Küçük ve orta ölçekli işletmeler için e-ticaret neden bu kadar önemlidir?

Giderek daha fazla insan ihtiyaç duydukları ürün ve hizmetleri bulmak için internete yöneliyor. Bu nedenle, e-ticaret , küçük işletmeler için bile her zamankinden daha önemli.

Sadece bir çevrimiçi mağazaya sahip olmak yeterli değildir. E-ticaret satışlarınızdan en iyi şekilde yararlanmak için web sitenizi ve pazarlamanızı optimize etmek için adımlar atmanız gerekir. Aksi takdirde, işletmeniz asla tam potansiyeline ulaşamaz.

İşte çevrimiçi satış hakkında bilmeniz gerekenler ve e-ticaret satışlarınızı artırmanıza yardımcı olacak altı pazarlama ipucu .

E-Ticaret Neden Bu Kadar Önemli?
Fiziksel konumları olan mağazalar için hala bir yer olsa da, çoğu insan isterlerse ihtiyaç duyduklarını çevrimiçi olarak bulabilmeyi umuyor. Aslında, birçok insan yalnızca çevrimiçi alışveriş yapmaya hazırdır . Dolayısıyla, bir e-ticaret mağazanız yoksa birçok potansiyel satışı kaçırıyorsunuz demektir.

İşte e-ticarete geçmeyi düşünmeniz için birkaç neden daha:

Müşteri Tabanınızı Büyütün: Bir çevrimiçi mağaza oluşturmak, ürünlerinizin yepyeni bir müşteri grubu tarafından bulunmasını sağlayabilir. Ayrıca coğrafi engelleri ortadan kaldırır ve yakın bölgenizin dışındaki insanlarla iş yapmanıza olanak tanır.

Konya reklam ajansı ile Her zamankinden daha kolay: Shopify, Trendyol, Hepsiburada, N11 ve Amazon gibi platformlarda satış yaptığınızda komisyonlar bir hayli fazla! ama kendi e-ticaret sitenizde satış yaptığınızda komisyonlar ve artı maliyetler çıkmaz. Tamamen özgür olursunuz. kendi çevrimiçi mağazanızı başlatmayı son derece kolaylaştırır. Ayrıca Profesyonel bir dijital ajan ile çalıştığınızda ürününüzü veya hizmetinizi google ads, instagram ads, facebook ads, youtube ads gibi reklam platformlarında yüksek satış hacmi elde edersiniz.

Daha Fazla Satış Üretin: Daha fazla müşteriye ulaşarak ve insanların 7/24 sizden satın almalarına izin vererek satışlarınızı hızla artırabilecek ve gelirinizi artırabileceksiniz.

Gördüğünüz gibi, çevrimiçi satış yapmamak için gerçekten hiçbir mazeret yok. Şimdi, e-ticaret satışlarınızı en üst düzeye çıkarmak için kullanabileceğiniz bazı taktikleri gözden geçirelim.

Daha Fazla E-Ticaret Satışı Nasıl Üretilir
Bir çevrimiçi mağaza açmak, gerçek bir mağaza açmakla aynıdır. Sadece yeni bir web sitesi kurup trafiğin gelmesini bekleyemezsiniz. Markanız hakkındaki sözleri yaymanız ve alışveriş deneyiminin müşteriler için keyifli olmasını sağlamanız gerekir.

Neyse ki, bunu başarmanın birkaç yolu var. İşte başlamanıza yardımcı olacak altı e-ticaret pazarlama ipucu.

1. Çoklu İletişim Kanallarından Yararlanın
Müşterilerinize kesinlikle web siteniz üzerinden ulaşmaya çalışmak yeterli değildir. Çevrimiçi ortamda başarılı olmak istiyorsanız , mümkün olduğunca çok yerde bulunmanız gerekir . Bu size yeni umutlar tarafından bulunma ve keşfedilme konusunda çok daha iyi bir şans verir.

İşte bazı fikirler:

Ürünleriniz, hizmetleriniz ve sektörünüz hakkında makaleler yayınlayabileceğiniz bir blog başlatın. Bloglar SEO için harikadır ve size çevrimiçi aramalarda daha iyi bulunma şansı verir.

Markanıza uygun birkaç sosyal medya kanalı seçin ve orada da içerik yayınlamaya başlayın. İçeriğinizi rahat tutun ve yalnızca ürün ve hizmetlerinizi zorlamadığınızdan emin olun. Hem eğlenceli hem de ilgi çekici gönderiler ekleyin.

Bir e-posta listesi başlatın ve müşterilerinize şirket haberleri ve promosyonları hakkında bilgi veren düzenli haber bültenleri gönderin. Bu, en sadık müşterilerinizin aklında kalmanızı sağlamanın harika bir yoludur.

2. Marka Bilinirliği Oluşturun
Marka bilinirliği her zaman önemli olmuştur, ancak e-ticaret söz konusu olduğunda özellikle doğrudur. Birine şahsen satış yaptığınızda, onlarla konuşma ve güven oluşturma şansınız olur. Ne yazık ki, çevrimiçi satış yaptığınızda bu fırsatınız yok.

Bu nedenle, müşterilerinizle marka bilinirliği oluşturmak için çalışmanız gerekir . Bu şekilde, web sitenize geldiklerinde markanızı zaten tanıyacaklar ve güvenecekler ve sizden satın alma olasılıklarını artıracaklar.

Marka bilinirliğinizi artırmanın birkaç yolu:

Çevrimiçi Reklam Kampanyaları Çalıştırın: Google Ads veya Facebook reklamları gibi çevrimiçi reklamları kullanmak , daha fazla potansiyel müşteri tarafından görülmenizi sağlar. Birisi reklamlarınıza tıklamasa bile, onlara aşina olmaya başlayacaksınız; bu, marka bilinirliğinizi oluşturmanın ilk adımıdır.

Kaliteli İçerik Oluşturun: Büyük markalar sadece ürünlerini satmak istemiyor. Ayrıca müşterilerini bilgilendiriyor ve eğitiyorlar. By içerik üreten gerçekten insanlara yardım (ya sosyal medya ya blogunuzda) Eğer inşa güven mümkün olacak ve sanayide bir otorite olarak kendini kurmak.

Müşterilerinizle Etkileşime Geçin: Sosyal medya ve blogunuzdaki yorumları yanıtlayın veya insanların ürünlerinizi forumlarda tartışıp tartışmadığını ve sohbetlere katılıp katılmadığını görün. İnsanlar sizinle gerçekten konuşabiliyorsa, sadece meçhul bir iş yerine gerçek bir insanla konuştuklarını anlayacaklardır.

3. Rakiplerinizi Analiz Edin
Tekerleği yeniden icat etmek için hiçbir sebep yok. Sektörünüzde halihazırda çevrimiçi satış yapan ve başarı bulan çok sayıda rakip olması muhtemeldir. Bu nedenle, stratejilerinden herhangi birini tekrarlayıp uygulayamayacağınızı görmek için ne yaptıklarına bir göz atmak iyi bir fikirdir .

Benzer e-ticaret mağazalarını bulmak için bir Google araması yapın ve web sitelerine bir göz atın. Deneyimin nasıl olduğunu görmek için satın alma sürecini gözden geçirin. Senden farklı bir şey yapıyorlar mı? Kendi sitenize eklemek istediğiniz herhangi bir özellik sunuyorlar mı?

Daha da iyisi, Ahrefs, SEMRush veya Buzzsumo gibi bir rakip istihbarat aracına erişiminiz varsa, en yakın rakiplerinizin tam olarak kim olduğuna bakabilirsiniz.

Amazon’da sizinkine benzer ürünler satan satıcıları da analiz edebilirsiniz. Bununla ilgili harika olan şey, satıcıların ürünlerini platformda tanıtmak için hangi taktikleri kullandığını görmenizi sağlayacak bir dizi Amazon ürün araştırma aracının mevcut olmasıdır.

Başka birinin işine yarayan bir şey bulursanız, onu stratejinize uyacak şekilde değiştirmekten ve işinize dahil etmekten çekinmeyin.

4. Müşteri Araştırması
İdeal müşterinizin kim olduğunu biliyor musunuz? Ürününüzü satın alma olasılığı en yüksek olan demografiyi biliyor musunuz? Değilse, pazarlama ve tanıtım söz konusu olduğunda önemli bir dezavantajdasınız.

Neyse ki, bu bilgileri çevrimiçi olarak takip etmenin ve en çok satışı hangi grupların ürettiğini belirlemenin birkaç yolu var . Bu, taktiklerinizi optimize etmenize ve sizden satın alma olasılığı en yüksek olanları hedeflemenize olanak tanır.

Müşteri araştırmasında size yardımcı olacak birkaç araç:

Google Analytics: E-ticaret sitenizi Google Analytics’e bağlayarak, insanların sitenizi nasıl bulduğunu görebileceksiniz. Ayrıca, web sitenizin trafiği hakkında bir dizi başka bilginin yanı sıra ziyaretçilerinizin nerede olduğunu da görebileceksiniz.

Google Web Yöneticisi Araçları: Bu, insanların mağazanızı bulmak için hangi anahtar kelimeleri kullandığını görmenizi sağladığı için kurmanız gereken bir diğer önemli araçtır.

Google Trendler: Bu öğeleri kimin aradığını görmek için ürünlerinizi ve hizmetlerinizi bu araca yazın. Ayrıca pazarlamanıza ekleyebileceğiniz ilgili terimler de bulacaksınız.

Facebook Reklamları: İdeal müşterinizi her zaman reklamlarla hedeflediğinizden emin olmak ister misiniz? Facebook takipçilerinizle aynı özelliklere sahip kişileri hedeflemek için reklamlarınızı oluştururken Facebook’un benzer hedef kitle özelliğini kullanın.

5. İyi Bir Alışveriş Deneyimi Yaratın
E-ticaret satışlarınızı artırmak, yalnızca web sitenize müşteri çekmekle ilgili değildir. Ayrıca, oraya vardıklarında dönüşümler oluşturabileceğinizden emin olmanız gerekir. Bunu yapmak için müşterilerinize sorunsuz bir alışveriş deneyimi sağlamanız önemlidir.

İyi bir navigasyon sistemine sahip olduğunuzdan emin olun. Müşteriler aradıklarını hızlı bir şekilde bulabilmelidir. İşleri daha da kolaylaştırmak için, müşterilerin istedikleri ürünleri yazabilmeleri için bir arama özelliği ekleyin.

Birisi satın almaya hazır olduğunda, sürecin basit olması gerekir. Mümkün olduğu kadar çok ödeme şekli sunun (kredi kartı, PayPal, Apple Pay, vb.) ve talimatlarınızın takip edilmesinin kolay olduğundan emin olun.

Mümkünse, süreci daha da hızlı hale getirmek için müşterilerin kayıtlı kullanıcılar yerine misafir olarak check-out yapmasına izin verin. Sizden satın almak ne kadar kolay olursa, müşterilerinizin işlemlerini tamamlama şansı o kadar iyi olur.

6. Stratejilerinizi Test Edin ve Analiz Edin
Kimse ilk seferinde tamamen doğru anlamaz. İlk e-ticaret stratejileriniz başarılı olsa bile, iyileştirme için hala yer olacaktır. Bu nedenle, çevrimiçi mağazanızdan en iyi şekilde yararlandığınızdan emin olmak için test etmeye devam etmek çok önemlidir.

İşte bakmanız gereken bazı şeyler:

Reklam Kampanyalarınızın Dönüşüm Oranları: Hangi kampanyaların işe yarayıp hangilerinin yaramadığını belirleyin. Ardından, düşük performans gösteren kampanyalarda ayarlamalar yapabilir veya onları terk edip satışları artıran kampanyalara odaklanabilirsiniz.

Açılış Sayfalarınızın Dönüşüm Oranları: Web sitenize giren insanlar gerçekten bir şey satın alıyor mu, yoksa tıklıyorlar mı? Rakamlara bakın ve daha fazla satış elde etmek için geliştirilebilecek sayfalar olup olmadığına bakın.

Sepeti Terk Etme: Kaç kişi alışveriş yapmadan önce sadece ayrılmak için sepetine ürün ekliyor? Bu sayı yüksekse, ödeme işleminizle ilgili bir sorun olduğunu gösterebilir.

İyi bir strateji, aynı anda alakalı açılış sayfalarına sahip birden fazla reklam yayınlamak ve ardından hangilerinin en fazla dönüşümü sağladığını görmek için A/B testi yapmaktır. Bu, denklemden tahminde bulunmayı ortadan kaldırır ve neyin işe yaradığını hızlı bir şekilde görmenizi sağlar.

Çözüm
E-Ticaret, günümüz dünyasında başarılı bir perakendeci olmanın önemli bir parçasıdır. Çevrimiçi satış, yeni müşterilere ulaşmanıza ve sizin için uygun olduğunu bile bilmediğiniz pazarları keşfetmenize yardımcı olabilir. Art Life dijital pazarlama ajansı tüm süreçte daima E-Ticaret ve tüm dijital işlerinizde yanınızda!

İlk başta göz korkutucu görünebilir, ancak yukarıdaki ipuçlarını takip ederseniz, kısa sürede çok sayıda çevrimiçi satış gerçekleştireceksiniz.

İlgili Yazılar

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *